Emporius - Věra Dyková - Knihy trvalé hodnoty! Nakladatelství Emporius (Věra Dyková) bylo založeno v roce 1994 v Praze. Svým způsobem navazuje na tradici rodinného nakladatelství Aloise Dyka Emporium.

Emporium, nakladatelství krásné knihy a grafiky založil Alois Dyk na Smíchově v letech 1916-17. Emporium bylo jméno jakési fantastní lodě, jež vyplouvá do dálných krajů, aby přivezla vzácené koření.
Vydavatelská činnost Emporia byla od počátku spjata s výtvarnou činností Jana Konůpka a tiskaře Karla Dyrynka. Průbojným činem v oboru grafiky bylo vydání cyklu leptů J. Konůpka s názvem Hamlet roku 1917.
Dále následovaly cykly: Erbenova Kytice, Don Juan, Dantovo Peklo, Plasský klášter, In memomriam Otokara Březiny, Goethův Faust, Herakles, Život básníka K.H.Máchy aj. V oboru knižní kultury vznikla edice Vinice, v níž byly vydány např.: Flaubertova Legenda o sv. Juliánovi Pohostinném, Labyrint Karla M. Čapka-Choda, Země vítězů Otokara Březiny, Básně Bohumila Polana, Milostné listy Viléma Mrštíka, monografie Jaroslava Marii o Zdence Braunerové, ale i historické práce Josefa Pekaře, Jaroslava Werstadta, Antonína Friedla, Bedřicha Mendla aj.Z podnětu zakladatele Emporia A.Dyka vzniklo v roce 1908 družstvo Artěl, jež soustředilo architekty a umělce ( J. Chochola, J.Kotěra, O. Novotný, J.Plečnik, V. Rosipal, R.Stockar, F. Javůrek, P. Janák, V. Špála aj.) zaměřující se na tvorbu umělecko - průmyslovou.Nakladatelství Emporius jde však vlastní cestou a snaží se uprostřed knižního trhu, ovládaném senzacechtivými tituly, zaujmout zajímavými a intelektuálně podnětnými knihami, většinou z tvůrčí dílny Radko Pytlíka.

Nakladatelství Emporius nabízí:

Fenomenologie humoru
- souborný pohled na humor 20.stol. V+W, Semafor, Cimrmanologie, Trn, Karikatura, Absurdita -120 str., 80 obrázků a vtipů, dop. cena 128.-

Hašek v kostce
60 nejlepších humoresek Jaroslava Haška s obrázky Josefa Lady. Stručný životopis. Váz., 230 stran, dop. cena Kč 165,-

Pražské kuriozity
Zajímavosti o Praze minulé i přítomné. Ilustrace Jana Konůpka. Dárkové vybavení. Váz., 240 stran, dop. cena Kč 196,-

...a neuvěřitelné se stalo skutkem
Zasvěcená literární monografie R. Pytlíka o Bohumilu Hrabalovi s Hrabalovými kolážemi, dop. cena Kč 96.-

Toulavé house
Dosud nejúplnější literární a životopisná monografie Jaroslava Haška od našeho nejlepšího znalce R. Pytlíka, dokumenty. Váz., 16 stran fotografických příloh, str. 320, dop. cena Kč 176,-

Ve stínu pípy
Kulturně historický průvodce po pražských hospodách, vinárnách a kavárnách. 16 stran fotografických příloh, str. 304, dop. cena Kč 156,-

Koridor smrti Bohumila Hrabala a jiné záhady
Eseje a napínavé příběhy, bohatě ilustrováno, str. 144, dop. cena Kč 129.-

Náš nejmilejší kamarád je pes
Veselé a láskyplné povídání o psech a pejskařích: A.Munthe, K. Čapek, J. Marek a J. Hašek. Ilustrace - dop. cena Kč119,- Vhodný dárek!!!


Připravujeme:
Zbonínské elegie. Příběh vesnice.
Vzpomínky a historické rešerše, týkající se jihočeského dominia rodu Schwarzenberků.

Vláda žen.
Literatura faktu, týkající se úlohy žen - milenek v jednotlivých údobích historie. Šárka, Rejčka polská, Kateřina Stradová, hraběnka Walewská, Kateřina Zahánská, Anna Nahowská, Kateřina Schrattová, markýza Benzoni aj.

Cizojazyčná vydání

The Sad King of Czech Literature Bohumil Hrabal
Monografie o životě a díle Bohumila Hrabala

The Good Soldier Švejk and Jaroslav Hašek(Dobrý voják Švejk a jeho autor J. Hašek)

Prager Kuriositäten ( Pražské kuriozity )

Heitere Streifzüge durch Prager Lokale( Veselé procházky pražskými lokály )

Prague Restaurants( Pražské hospody )

Also sprach Schwejk...( Tak pravil Švejk ... )

Thus Spake the Good Soldier Švejk( Tak pravil Švejk ...)

Cosí parlo´ Švejk (Tak pravil Švejk… )


Emporius - Praha 7, Letohradská 36, 170 00 tel 02/33 37 93 85
Objednávky též Věra Dyková tel. 02/205 166 95 - knihy k dodání ihned
E-mail: Vera.Dykova@quick.cz
Též poštou - bez účtování poštovného!